Ogród wypoczynkowy w Żyrardowie

Część A- front działki

W tym fragmencie ogrodu znajduje się nowo zaprojektowany podjazd uzupełniony omiejsce do gromadzenia odpadów stałych. Całość zamierzenia budowlanego została uzupełniona o ogrodzenie z bramą przesuwną oraz dwoma furtkami.

Front działki otwiera prezentujące się Jodła czarna wraz z towarzyszącą Hakoną długolistną tworzącą zielone podłoże. Taki dobór gatunków roślin będzie tworzyło efektowne zielone wejście dla mieszkańców przez cały rok.

Kolejno wzdłuż domu prowadzi nas ścieżka, przy której zaproponowane została Laurowiśnia wschodnia oraz rabaty lawendy z ozdobnymi trawami, które prowadzą do kolejnej części ogrodu.

 

Część B – tarasowa – tył budynku

Ten fragment działki stanowi główną część wypoczynkową. Znajdują się tutaj siedziska pod projektowaną pergolą oraz zostało wygospodarowane miejsce na palenisko otoczone betonowymi siedziskami. W bliskim sąsiedztwie zostało postawionych dwie podwyższone skrzynie na warzywa. Całość kompozycji została uzupełniona o drzewa owocowe i brzozy, które będą pełniły funkcje nie tylko ozdobną ale również jak miejsce ochronne przed słońcem.

Na tym obszarze została utworzona kompozycja roślinna składająca się z drzew, bylin oraz traw. Główną kompozycję tworzą trawy pn.: Miskant chiński VanillaSky, Trzcinnik ostrokwiatowy 'Karl Foerster’, Rozplenica japońska 'Hameln’.