Ogród w wysokich trawach w Dobiegniewie

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

  • plac zabaw dla dzieci,
  • drewniany taras wypoczynkowy z zejściem do ogrodu,
  • palenisko,
  • tunel z wysokich traw prowadzący do sadu,
  • wyznaczenie miejsca na hamak wśród wysokich traw.

     

     

     

    We frontowej części działki zaprojektowany został plac zabaw tj. została zaplanowana budowa piaskownicy, montaż tablicy kredowej, huśtawki typu „bocian” oraz trampoliny. W tej części działki zaplanowane zostały nasadzenia wzdłuż ścieżki prowadzącej do drzwi frontowych budynku. Na wprost wejścia zaplanowana została okazała Świdośliwa Lamarcka  Amelanchier Lamarckii.

    Wzdłuż południowo- zachodniej granicy działki rozpościera się zimozielony żywopłot z Laurowiśni wschodniej ‘ETNA’, prowadzący do centralnej części ogrodu.

    W centralnej części założenia zaplanowano trawnik oraz wytyczono atrakcyjne miejsce wypoczynkowe, w którym na planie okręgu wytyczono miejsce na ognisko z siedziskami oraz misą ogniową ze stali typu corten. Całość została uzupełniona o nasadzenia krzewów w formie Żywotników zachodnich ‘Smaragd’ wraz z dekoracyjnymi trawami.

    W tylnej części ogrodu zaplanowano tunel w formie nasadzeń z wysokich dekoracyjnych trawa z rodziny Miskanta chińskiego ‘Vanilla Sky’, prowadzący dosadu, który będzie znajdował się na sąsiedniej działce.