Ogród Nowoczesny

Charakterystyczny minimalizm, proste linie rabat i ścieżek ogrodowych.
Tym razem mam przyjemność przedstawić ogród w stylu nowoczesnym, w którym nie brakuje kwitnących drzew i krzewów. Zdecydowana większość roślin zaplanowana została na obrzeżach i tym samych stworzyła ramę z roślin dla trawnika i strefy wypoczynkowej. Wybrane gatunki roślin będą się rozrastać – dzięki temu stworzą ozdobne strefy jednolitych barw i zieleni.

    

    

   Wzdłuż nowo projektowanego płotu od strony północnej działki zaplanowane zostały nasadzenia w formie żywopłotu z Laurowiśni wschodniej ‘Novita’ poprzedzielane o dekoracyjne wiecznie zielone rododendrony. Przy furtce zaplanowano budowę dwóch betonowych donic, w których zasadzony zostanie Żywotnik zachodni w formie drzewka BONSAI.

   Podstawą założenia ogrodowego były geometryczne kształty. Głównym celem było zaprojektowanie przestrzeni o minimalistycznej i oszczędnej formie. Charakterystyczny minimalizm, proste linie rabat i ścieżek ogrodowych.  Zdecydowana większość roślin zaplanowana została na obrzeżach i tym samych stworzyła ramę z roślin dla trawnika i strefy wypoczynkowej. Wybrane gatunki roślin będą się rozrastać – dzięki temu stworzą ozdobne strefy jednolitych barw i zieleni. Wzdłuż budynku od strony południowej prowadzi nas ścieżka ułożona z betonowych płyt, wzdłuż której poprowadzona została rabata, na której znalazły się trawy ozdobne oraz krzewinek w postaci  Lawendy pośredniej 'Grappenhall’.

   Ponadto we frontowej części ogrodu, wzdłuż płotu zaproponowane zostały nasadzenia w formie żywopłotu z trzmieliny fortune’a i drzew w postaci Brzozy pożytecznej ‘Doorenbos’. Taki dobór gatunków roślin będzie tworzył efektowne zielone wejście dla mieszkańców przez cały rok.

   Atrakcyjne miejsce do wypoczynku powstało w południowo- zachodnim narożniku, w którym zaplanowano taras z miejscem do wypoczynku. Całość została uzupełniona o nasadzenia drzew wraz z dekoracyjnymi trawami w formie turzycy japońskiej Morrowa i bylinami takimi jak macierzanka piaskowa tworzącymi kolorowe podłoże.