Minimalistyczny, nowoczesny ogród w Kąkolewie

Podstawą założenia ogrodowego były geometryczne kształty. Głównym celem było zaprojektowanie przestrzeni o minimalistycznej i oszczędnej formie.

Część frontowa

W tym fragmencie ogrodu znajdują się nowo zaprojektowane rabaty oraz została wytyczona ścieżka z grysu bazaltowego. Całość zamierzenia została uzupełniona o oświetlenie w formie lamp stojących.

Od furtki do domu prowadzi nas istniejąca ścieżka z kostki brukowej, przy której zaproponowane zostały nasadzenia Rozplenicy japońskiej ‘Hamal’ wraz z towarzyszącą Lawendą pośrednią 'Grappenhall’ oraz ’Grosso’.

Ponadto we frontowej części ogrodu, wzdłuż płotu zaproponowane zostały nasadzenia w formie żywopłotu z Laurowiśni wschodniej ‘ETNA’ poprzedzielane o dekoracyjne wiecznie zielone rododendrony. Taki dobór gatunków roślin będzie tworzył efektowne zielone wejście dla mieszkańców przez cały rok.

Atrakcyjne miejsce do wypoczynku powstało w południowo- wschodnim narożniku, w którym wytyczono na planie prostokąta miejsce na palenisko wraz z siedziskami w formie drewnianych bloków. Całość została uzupełniona o nasadzenia drzew tj. oliwników wąskolistnych wraz z dekoracyjnymi trawami takimi jak Hakone smukła ‘Greenhils’ czy Ostnicę mocną ‘Pony Tails’,  tworzącymi zielone podłoże.

Kolejno przechodząc wzdłuż wschodniej granicy działki mijamy rabaty, na których pojawią się Lawenda pośrednia 'Grappenhall’ wraz z wysokimi dekoracyjnymi trawami z rodziny Miskanta chińskiego ‘Vanilla Sky’.

Kolejno w północno- wschodniej części został zaprojektowany niewielki budynek gospodarczy na narzędzia otoczony przez nasadzenia wykonane z traw: Miskanta chińskiego ‘Vanilla Sky’ oraz Trzcinnika Ostrokwiatowego ‘Karl Foester’.

Wzdłuż zachodniej granicy działki zaplanowano rabatę, na której znajdą się dekoracyjne białe Hortensje krzewiaste ‘Annabelle’.